
KONFLIKTAI. AR YRA VIENA TIESA?
Galvoju, kad kiekvienas mes savo faktus ir savo tiesas atspindime per savo subjektyvius samprotavimus. Todėl kad ir ką „mandro” rašysiu, suprantu, kad tai tėra mano subjektyvios tiesos atspindėjimas 🙂
Toks asmeninis „nusilengvinimas” padeda man lengviau priimti ir suprasti aplinkoje vyraujančias kitokias tiesas, leisti sau plėsti pasaulėžiūrą. Beje, tai tam tikra dalis koučingo filosofijos magijos, kai bet kokiai kliento situacijai stengiamės neturėti išankstinės nuomonės, o pasitelkti aktyvų klausinėjimą ir pasileist į jo tiesos pažintį 😊
Pati gražiausia tokio nusisvarbinimo nuo išankstinio žinojimo dalis yra ta, kad tai padeda greičiau ir lengviau atsitraukti nuo bet kokių išorinių konfliktų ir ginčų!
Išoriniuose konfliktuose visuomet vyrauja daugiau nei dvi tiesos,o jų kompromisas priklauso nuo ne vieno svarbaus komponento:
- vertybių, prasmės nesutapimo
- skirtingų pusių lankstumo ir geranoriškumo
- įtakoja turimos emocinės patirtys ir žaizdos
- susiformavusios veikimo programos
- kultūriniai ir etikos skirtumai
- aplinka, turima pasaulėžiūra ir tt…
Visi esame unikalūs. Todėl mokydamiesi priimti kitus, stiprinam ir savojo unikalumo priėmimą. Nors žodis konfliktai pats savaime turi lyg ir neigiamą potekstę, atejusią iš emocinės patirties įrašo mumyse, bet leidžiant sau įsileisti kitokias patirtis, galime atrasti, kad konfliktai labai dažnai tampa tramplynu į naujų sprendimų tobulėjimo ir augimo kelią.
Jeigu pastebit, kad jus nuolat lydi išoriniai konfliktai naudinga klausti savęs, ko mus moko sutinkami žmonės, situacijos, kaip ir ar tai susiję su manimi pačiu, mano neišspręstais klausimais, patirtimis.Jeigu kelyje tenka sutikti konfliktiškų, puolančių asmenybių savo kelyje – nelengva užduotis. Bet padeda suprasti, kad tokie žmonės – stipriai sužeistos asmenybės, o jų agresija – užgniaužtų jausmų išraiška. Pandykite suprasti, kas slypi už tokio kovingumo?
Truputį sudėtingiau, kai konfliktai yra vidiniai. Neretai sunku pačiam suvokti, atspindėti kas vyksta viduje. Kuo ilgiau gyvename nespręsdami neatsakytų sau klausimų režimu, tuo daugiau eikvojame energijos kovodami ir su tuo neaiškumu, ir su pačiu savimi. Vieną jaučiam, kitką sakom ir nebūtinai tą patį darom.
Kai tampame kažkuo it nepatenkinti, tai veikiausiai sunku įvardinti tiksliai dėl ko. Ne vienas išaugom galvodami, kad emocijas būtina kontroliuoti ir jas užgniaužti. Tad gali būti, kad kažko tiesiog prikaupėm per daug, gal per toli nukrypom nuo to kas iš tikrųjų svarbu, o gal dar daug kitų galimų gal. . Nenoriu stengtis siekiant jų daugumą išvardinti. Labiau norisi likti su nešančiąja ir viską bendrinančia žinute:
Nebijokim patirti konflikto. Leiskime jam būti, skirkim laiko jį bandyt suprasti. Juk nuoširdus konfliktas turi daugiau vertės nei netikra harmonija.
PADEDU SUPRASTI MINČIŲ, CHAOSO GALVOJE KLIŪTIS. TIK TAM SVARBI SĄLYGA – TAVO PATIES NORAS TO PATIES. DIRBU SU VERŽLIOMIS, AMBICINGOMIS ASMENYBĖMIS, KURIOS PASIRUOŠUSIOS KURTI POKYTĮ SAVO GYVENIME IŠ VIDINĖS RAMYBĖS BŪSENOS.
ŠIUO METU KAIP TIK VYKSTA REGISTRACIJA Į KURSĄ, KURIS ŠĮKART SKIRTAS TIK MOTERIMS. BENDRA ENERGIJA IR AUGIMAS SU PALAIKYMU: „SUVALDYK CHAOSĄ IR PRALAUŽK LEDUS”
O dabar, lekiam, į nuostabų laiką sau ir su savo artimais! Gražaus savaitgalio!
Šiltai, Evelina 🖤
