
Sausis yra tas mėnuo, kada ne vienas ketiname pradėti metus kitaip, kai atversime naują, švarų lapą. Keliame sau tikslus, daliname pažadus keisti vienus ar kitus dalykus savo gyvenimuose. Kad naujais metais nepatektume į tuos pačius įpročių ir trikdžių spąstus, kviečiu versti savo naujų metų lapą skiriant laiko ir dėmėsio refleksijoms apie praeinančius metus. Refleksijos padeda geriau suprasti, kokie dalykai mus stabdė ar ribojo, o taip pat rasti naujų požiūrio taškų ir sprendimo būdų.
Jeigu esi pasiryžęs naujuose metuose sukurti daugiau laiko ir erdvės savo fiziniam, protiniam ir emociniam pasauliui – tai yra 10 dalykų, kuriuos verta palikti 2020 metuose. Palikti dalykai sukurs naujos erdvės Tavo naujiems TAIP ateinantiems 2021 metais.
10 dalykų, kuriuos verta paleisti iki Naujų metų:
1. Ateities baimė
Kai gyvename naujomis svajonėmis esame pilni motyvacijos, o realius veiksmus iki jų gali sustabdyti viduje slypinčios baimės. Mūsų baimės dažnai susijusios dėl atmetimo ir išorinių nuomonių nerimo. Taip pat, gali būti, kad mus gąsdina ir patys būsimi metai su daug juose numatytų pokyčių. Todėl naudinga nebandyti įsivaizduoti viską per vieną dieną, o kaip tik – atitolinti lengvai nuo savęs perkeliant į veiksmų struktūrą. Įsivaizduokime, kad mūsų tikslai, tai kaip tūkstančio žingsnių kelionė – tik pora žingsnių kasdien ir jokio vargo juos nueiti per visus metus!
Nepamirškime, kad BIJOTI mes IŠMOKOME. Jeigu vaikystėje būtume bijoję dėti pirmus, nesaugius žingsnius mokantis eiti, o nugriuvus atsistoti ir bandyti dar kartą – tikriausiai vis dar nemokėtumėm vaikščioti.
2. Poreikis nuolat būti užimtu
Daugelis iš mūsų jaučia spaudimą likti užimtiems dėl visuomenės lūkesčių, tačiau tai gali atsirasti ir vengiant dalykų, kuriuos norima spręsti savo gyvenime. Pergalvokite ir dėl kokių priežasčių kyla noras jaustis ir būti nuolat užimtam? Identifikuokite priežastis ir jas pakeiskite energijos nukreipimu į jums vertybiškai svarbius dalykus ir išsikeltus prioritetus.
3. Kritika sau už tai, ko padaryti nepavyko
Neatliktų darbų lieka kone pas visus. Nukreipkite savo dėmesį į atliktus dalykus. Išrašykite juos visus ant lapo nebijant save pagirti, įvardijant pasiekimus per įvairias gyvenimo sritis. Turimas sąrašas pastiprina, deda pamatus save kuriančiai motyvacijai ir grupuoja turimus resursus. Pabandykite pastebėti, ar atlikti darbai turi tarpusavyje kažką bendro? Kokie jūsų resursai ir stiprybės buvo panaudoti juos atlikti? Gal galite rasti bendrumą neatliktų darbų? Kritika sau veda į savi-destrukciją. Šią energiją geriau panaudokite suprasti, kokius dalykus turite pasikviesti ar pakeisti savo gyvenime norint pašalinti tai, dėl ko galbūt gyvenime atidėliojate sprendimus.
4. Fizinė netvarka
Fizinė netvarka mūsų aplinkoje gali turėti didelę įtaką mūsų emocinei būsenai. Jei jūsų erdvėje gausu daiktų, kurių jums nereikia, apsvarstykite galimybę sukurti daugiau naujos fizinės erdvės ir lengvumo ateinantiems metams. Būdama tvaraus vartojimo idėjų šalininke – skatinu ne atsikratyti senais daiktais, o jiems sukurti naujas vertes dovanojant nereikalingus daiktus tiems, kam tai bus vertinga dovana. Yra daug būdų, padedančių kurti ramią aplinką. Rinkitės sau artimus ir kurkite juos. Norėkite ir sąmoningai siekit savo ramybės. Savaime pati ramybė ateina retai, bet turime visas reikalingas galias tai susikurti patys. Apie darnios , ramios ir lėtesnės aplinkos kūrimą dalinuosi plačiau @calm_mind_living profilyje.
5. Negatyvaus mąstymo modelis
Tai mano mėgstamiausia tema. Kažkada pastebėjau savyje, kad teoriją esu įsisavinusi, įrankius turiu, aplinkybės palankios ir palaikančios, reikiami pasiekimai surinkti, bet veržlaus judėjimo pirmyn vis tiek nebuvo. Kodėl? Kėliau sau klausimus spręsdama juos pirmiausia savyje. Ilgą laiką ir aš pati veikiau vedama mane limituojančio mąstymo ir veikimo modelių, susiformavusių dar vaikystėje. Radusi sprendimus ir technikas ne tik padėjau sau, bet taip pat suvokiau šios temos svarbą ir aktualumą. Manau, kad MINDSET yra raktas mūsų sėkmei, todėl ir pasirinkau tai savo koučingo niša. Mūsų mąstysena vaidina ypatingai didelį vaidmenį mūsų sėkmėje. Todėl naujus metus kviečiu jus pasitikti įsivardijant sau, kurioje vietoje jus stabdė ne kas kitas – o jūsų mintys.
Kartais atspindėti save nėra taip paprasta ir tą lengviau padaryti su tinkamu pašnekovu.
6. Savidisciplinos trūkumas
Kur ta riba tarp per daug ir per mažai? Savidisciplinos tema – kaip smuiko stygų reguliavimas: jautru, individualu, vis reikia atnaujinti. Aš pasitikiu ganėtinai papuliarėjančia idėja leisti sau pasiduoti gyvenimo nešamai tėkmei, dažniau sustabdyti nuo autopilotizmo ir nekovoti bandant kontroliuoti dalykus, kuriuos kontroliuoti kartais tiesiog neįmanoma. Mokytis kuo daugiau įsileisti į gyvenimą buvimo iš pajautimo ir jausmo. Bet taip pat tikiu, kad savidisciplinos neturėjimas yra pavojingas pasirinkimas šiais laikais, kai mūsų dėmesį ir laiką bando pelnyti visur, visada ir visais įmanomais būdais.
7. Perdėta kontrolė
Stresas įvyksta tada, kai jaučiame, kad nebevaldome situacijos. Sunki tiesa yra ta, kad kaip ir minėjau ankstesniame punkte – iš tiesų mes nevaldome daugumos dalykų savo gyvenimuose. Bet vis bandome, taip iššvaistome daug energijos ir jėgų. Todėl kviečiu jus pasitikti naujus metus priimant, kad negalime kontroliuoti visų savo gyvenimo aplinkybių, tačiau GALIME kontroliuoti savo reakciją į mus supančias aplinkybes. Šiose korekcijose randasi lengvumas ir pasitikėjimas, kad vyksta geriausiai, kas gali įvykti šiuo metu. Sunku suprasti koks pagerėjimas bus po covid19 aplinkybių – bet kontrolė nebepriklauso nuo mūsų vienų. Susivienijimas tampa mūsų stiprybe
8. Dalykai, kurie eikvoja energiją
Per gyvenimą prikaupiam: informacijos, triukšmo, nerimo, emocijų. Per gyvenimą taip pat praaugame kai kuriuos dalykus. Linkiu nebijot paleisti. Galbūt tai bus daugiau jums nebeaktuali informacija socialiniuose turiniuose, seni naujienlaiškiai, negatyvūs ar kritikuojantys gyvenimo prakeleiviai, ar tiesiog ilgai kauptas pyktis. Nesineškite VISKO – kaip inkaro paskui save.
9. Nematomas turinys
Ir tai yra visa, kas sunkaus gyvena mūsų viduje. Nenoriu pavadinti to negatyvu, nes tikiu, kad kiekviena tiesa turi dvi, tris ir net daugiau pusių.. Atrasti naujas perspektyvas įsisenėjusiems dalykams galima kalbėjimo, sąmoningumo praktikų ir panašių technikų būdu. Jeigu šiuo metu neturite tinkamo pašnekovo ausų, ar nesusipažinote su Jums tinkama praktika – pabandykite pasinaudoti dienoraščio rašymu.
10. Kažkas, kas tik apie Tave
Bendriniai dalykai atsikartoja pas mus visus. Nes visi esam tiesiog Žmonės. Su panašiais klausimais ir rūpesčiais, susivienijančiais per visiems būdingas gyvenimiškas erdves. Bet bet tuo kiekvienas turime kažką, kas būdingo tik mums vieniems, autentiška. Linkius Naujuosius metus pasitikti su dėkingumu, meile ir lengvumu! Sąmoningai įkvėpti pilna krūtine tai, kas keliauja kartu su Jumis, ir iškėpti tai – ko nebesinešit tolyn.
Gražių artėjančių švenčių, mielieji!
Šiltai,
Evelina
2 Komentarai
Fantastika, dėkoju, įkvėpi, nuramini♥️🙏♥️
Ačiū, kad domiesi, kad skaitai, kad atliepi!